Arbitrazhi Sportiv

Cfare jane bastet e arbitrazhit sportiv?

Arbitrazhi sportiv (arb) - do te thote te vesh baste per te gjitha rezultatet e mundshme dhe te fitosh pa marre parasysh rezultatin e lojes.Per nje interval te shkurter kohe , dy ose me shume bastevenes kan disa koeficenta per nje event , ku nese bejme disa llogaritje mund te perfitojme nga diferenca e koeficenteve duke nxjerr nje perfitim te sigurte dhe duke mbuluar te gjithe rezultatet e lojes.Per fat te mire ne nuk kemi nevoje ti gjejme keto situata manualisht dhe te bejme llogaritjet vet. Per kete qellim , ekziston softueri yne qe skanon me shume se 60 bastevenes cdo sekonde dhe gjen mundite e arbitrazhit per ju. E tera cfare ju duhet te beni eshte te caktoni totalin e lekve qe mund te perballoni per te vendosur bastin. Sa me i larte te jet buxheti juaj aq me i larte eshte perfitimi qe do beni.Arbitrazhi sportiv ka evoluar nga biznes i vogel ne nje mjet masiv te berjes se parave me me shume se 20% kthim te investimeve cdo muaj.

Tani le te shohim nga afer se si funksionon dhe ti kushtojme vemendje pjeseve te nderlikuara ne kete investim.

Shembull Arbitrazhi

Ne shembullin me poshte nga aplikacioni yne ne internet duhet te vendosim bast ne 1xbet qe Armenia do fitoje , dhe ne bastevenesin BetVictor do hedhim qe ndeshjen do e fitoje Liechtenstein ose barazim. Ky bast i sigurt eshte me dy rezultate.

Sports Arbitrage Betting Example

Rezultatet:
1) Nese armenia fiton ne do te fitojme 1.46*100 = 146 Euro, Por ne te njejten kohe do te humbasim bastin tone ne BetVictor prej 37.43 Euro.Keshtu perfitimi yne final eshte 146-100-37.43 = 8.57 Euro.

2) Nese rezultati do te dali barazim ose Liechtenstein do te fitoje, ne do te fitojme : 3.90*37.43= 145.98 Euro. Por ne te njejten kohe do te humbasim bastin tone tek 1xbet prej 100 Eurosh. Pra perfitimi yne final eshte : 145.98-100-37.43 = 8.55 Euro

Konkluzioni - Sic mund te shihni ne do te fitojme pa marre parasysh rezultatin e ndeshjes! Kjo eshte fuqia e sherbimeve tona qe do te jete ne duart tuaja dhe mjetet me te mira per te mundur bastevenesit.

Sa eshte perfitimi mujor?

Perfitimi mujor varet nga shum faktor te ndryshem dhe nuk ka formule strikte e cila mund te jet e njejte per te gjithe, por ja ku eshte formula ky mund ta perllogarisni vet.

 • Po vendosni baste per PreMatch apo Live? - Nese vendosni baste per eventet Live, ju mund te vendosni baste me shpesh pasi investimi juaj po kthehet pothuajse direkt dhe juve nuk ju duhet nje buxhet i madh per ta shperndarate midis bastevenesve. Nese ju vendosni baste PreMatch ju duhet te prisni eventin te mbaroj ne menyre qe te mblidhni perfitimet. Kjo mund te kerkoje ore ose dite te tera dhe per kte arsye , juve ju nevojitet nje buxhet me i madh krahasuar me bastet Live.
 • Sa baste te medha te vendos? - Eshte logjike qe sa me shume lek te vendosni bast dhe perfitimi qe do merrni mbrapsht eshte me i madh.
 • Sa shpesh te vendos baste? - Te shpenzosh 2-3 ore ne dite eshte mjaftueshem te besh nje perfitim te mire. Por nese ju keni kohe te kaloni me teper duke hedhur baste Arbitrazhi ateher dhe mundesi per te marr nje perfitim me te larte eshte me e madhe.
 • Sa eshte buxheti juaj? - Ju nevojitet nje buxhet i mir fillestar ne menyre qe te shperndani leket midis Bastevenesve te ndryshem ne menyre qe te keni mjaftueshem per te mbuluar cdo rezultat. Sic u permend dhe me siper ju duhet te keni mjaftueshem para ne te gjithe bastevenesit ne menyre qe te vendosni te pakten disa baste perpara se leket ne nje bastevenes te mbarojne ose ju do te ngecni duke priturt per eventin te mbaroje ne menyre qe te mblidhni perfitimet.

Konkluzioni - Perfitimi mesatar per muaj per ndeshjet PreMatch eshte mesatarisht 10% me nje buxhet fillestar prej 2000 Euro duke shpenzuar 1 ore ne dite duke vendosur baste me 2% deri ne 7%. Per Live me te njejtin buxhet, perfitimi i investimit (ROI) eshte mesatarisht 20% ose ndoshta me teper pasi arbitrazhet jan zakonisht midis 5% dhe 20%. Sic e shihni eshte mjaft komplekse dhe individuale per cdo person.

Keshila per fillestaret?

 • Menjanoni arbitrazhet me perfitim 10% per PreMatch dhe 20% per Live. Kjo nuk do te thot qe arbitrazhet jan fallco por zakonisht bastevenesit ofrojne koeficente te larte gabimisht per eventin gje e cila ne con ne nje arbitrazh me perfitim te larte. Ne keto raste , basti juaj mund te anullohet nga bastevenesi dhe arbitrazhi juaj te behet negativ.
 • Filloni me nje set prej 5 bastevenesish - zgjidhni me zgjuarsi setin tuaj te bastevenesve dhe beni nje kerkim mbi te perpara se te depozitoni leket tuaja. Te gjithe bastevenesit ne listen tone jane kerkuara nga njerezit qe bejne Arbitrazh por kjo nuk do te thote qe ata nuk bejne me hile, qe nuk do ju vendosin limite ose te bllokojne leket tuaja. Por mos harroni qe dhe bastevenesi me i keq e ka nje menyre per te anashkaluar kto situata te keqija. Eshte e rekomanduar qe te filloni me ata qe nga fillimi pasi ju do hiqni dore nga ata pasi tju kene vendosur limit. Ju duhet te filloini me disa bastevenes pasi supozohet qe ju do keni nje buxhet te vogel fillestar dhe ju duhen mjaftueshem para per ti shperndare ne menyre te barabarte midis bastevenesve.
 • Vendosni baste ne ligat popullore - shumica e bastexhinjeve te rregullte vendosin baste ne ligat si Angli, Gjermani etj. Qellimi eshte qe ju te hiqeni si ata.
 • Rrumbullakosni bastet - mos vendosni cent ne baste. Ne vend qe te vendosni 50.33 euro vendosni 50 Euro.Asnje nuk vendos cent ne baste dhe kjo mund te terheqi vemendjen e bastevenesve.
 • Filloni me PreMatch - Eventet Live jane shum dinamike dhe eshte e veshtire per fillestaret te konsumojne te gjithe informacionin dhe koeficentet qe ndryshojne shume shpejt. Arbitrazhet Live zgjasin per pak sekonda ose minuta dhe mund te zhduken shume shpejt. Ne vend te Live , ju duhet te konsideroni qe te filloni me PreMatch ku aty cdo gje ndodh ngadal dhe ju keni kohe mjaftueshem per te vendosur bastin - zakonisht disa minuta ose dhe disa ore.
 • Verifikoni llogarine tuaj - Disa nga bastevenesit nuk pranojne te paguajne perfitimin e perdoruesve pasi dokumentat e tyre nuk perputhen me kushtet e tyre. Sigurohuni qe llogaria juaj te jete plotesisht e verifikuar perpara se te depozitoni lek ne te.
 • Beni terheqje per nje kohe te gjate - Cdo kerkese per terheqje sjell vemendjen e bastevenesit dhe ai nderkohe eshte duke ber nje rishikim te basteve te luajtura nga ana juaj perpara se te konfirmoj terheqjen. Bejeni kete sa me pak te jete e mundur.

Konkluzioni - Mundohuni te silleni si nje bastexhi i rregullte. Ne rast se ju jeni duke komunikuar me nje Bastevenes kurre mos i thoni atij qe ju jeni lojtar Arbitrazhi. Jo te gjithe bastevenesit jane miqesor ndaj Arbitrazhit. Eshte nje kurse per bastet e arbitrazhit shum profesional i pergatitur per fillestaret i cili flet ne detaje per te gjitha pikat e permendura me siper.

Gati per ta provuar?

PROVOJE TANI!


( 4 votat, mesatarja: 4.25 jashte nga: 5 )